Omezení veřejné dopravy v Královéhradeckém kraji od pondělí 19.10.2020

3. 11. 2020 Autor: Jana Šafářová

Královéhradecký kraj dočasně omezí vybrané spoje ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Důvodem je uzavření škol, ke kterému přistoupila vláda kvůli rostoucímu šíření covid-19. Opatření začne platit v pondělí 19. 10. a potrvá do odvolání.

Z důvodu uzavření škol od příštího týdne přejdeme obdobně jako na jaře na prázdninový režim. Cestující musí od pondělí 19.10. počítat s menším počtem stávajících autobusových a železničních spojů. Všechny informace o aktuálním dopravním spojení budou dostupné na portálu jízdních řádů IDOS. Dopravce jsme požádali o vylepení informací o změně jízdních řádů na jednotlivých autobusových zastávkách. O změnách ve vlakových spojích budou cestující informovat také České dráhy,“ uvedl první náměstek pro dopravu Martin Červíček.

Rozsah objednávaných autobusových spojů v pracovních dnech se sníží o 3,8 %. Vedle toho dojde k omezení v komerční dálkové autobusové dopravě (spoje ve směru na Prahu). Rozsah objednávaných železničních spojů v pracovních dnech se sníží o 2,9 %, o víkendu o 13 %.

Veškeré informace cestující najdou na webu www.idos.cz, pro další dotazy mohou volat infolinku IDS IREDO na telefonním čísle 491 580 333.

Rozhodnutí kraje navazuje na vládní nařízení o zrušení výuky na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. „Jedná se o dílčí redukce, které nemají zásadní vliv na dopravní obslužnost vnašem kraji. Přesto ale prosím o pochopení a trpělivost a o přizpůsobení se těmto dílčím redukcím,“ doplnil náměstek Červíček.