Koncepce rodinné politiky Královéhradeckého kraje v letech 2024-2030

10. 1. 2024 Autor: Jana Ouřetská

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo v prosinci roku 2023 v pořadí čtvrtou Koncepci rodinné politiky Královéhradeckého kraje. Cílem Koncepce je zajistit kontinuitu podpory rodiny na regionální úrovni. Koncepce určuje směr, kterým se bude podpora rodiny na úrovni kraje v následujícím období ubírat.

Cílem Koncepce je zajistit kontinuitu podpory rodiny, a to také širší rodiny, tzn. včetně seniorů, na regionální úrovni. Koncepce určuje směr, kterým se bude podpora rodiny na úrovni kraje v následujících letech ubírat.

Opatření Koncepce míří především na podporu funkčních rodin a seniorů a na podporu rodin se specifickými potřebami.

Koncepce podléhá schválení Zastupitelstvem Královéhradeckého kraje. Kompetence k aktualizacím Koncepce je svěřena Radě Královéhradeckého kraje, která schvaluje rovněž tzv. roční realizační plány Koncepce, jež jsou nástrojem naplňování jejích cílů a opatření.