Aktuální informace z oblasti dopravy

Veřejná doprava

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji je zajišťována veřejnou drážní osobní dopravou a veřejnou linkovou autobusovou dopravou. V Královéhradeckém kraji jsou taktéž provozovány některé sezónní cyklobusové a skibusové linky. Cyklobusové linky jsou zajištovány v regionech Branka, Český ráj, Orlické hory a Krkonoše. Více informací o veřejné dopravě, její kategorizaci najdete v článku: Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji.

12.6.2020

Změny v jízdních řádech od 14.6.2020

V neděli 14. června 2020 vstoupí v platnost změny jízdních řádů autobusové a vlakové dopravy. Mezi nejvýznamnější změny patří zavedení autobusového spoje z Hradce Králové přes Trutnov, Janské Lázně, Pece pod Sněžkou a na Pomezní Boudy a prodloužení trasy spěšného vlaku Dobrošov do Pardubic, či zavedení spěšného vlaku do Krkonoš a nové spoje mezi Náchodem a Dobruškou.

4.12.2019

Změny v železničních jízdních řádech od 15.12.2019

V neděli 15. prosince 2019 začne na železnici platit nový jízdní řád. Mezi nejvýznamnější změny, které ovlivní cestující v Královéhradeckém kraji, patří přímý spěšný vlak z Broumova do Hradce Králové, navýšení počtu spěšných vlaků mezi Náchodem a Chocní a v neposlední řadě rozšíření turistického provozu na trati 043 Trutnov – Královec – Sędzisław.