Turistický portál Královéhr. kraje

Úspěšná propagační kampaň Královéhradeckého kraje v plném proudu

Infobus Královéhradeckého kraje přilákal mnoho zájemců v Západních Čechách i na Severní Moravě

Během první poloviny května 2010 zavítal infobus Královéhradeckého kraje do Ústí nad Labem, Karlových Varů a Ostravy. Ve všech městech jsme se od návštěvníků tohoto pojízdného infocentra setkali s velmi kladným ohlasem, o čemž svědčí i četné zápisy v návštěvní knize. Zájemci o domácí turistiku mnohdy až s nadšením vítali možnost získat přímo v místě svého bydliště informace o turistické nabídce Královéhradeckého kraje, přímo na cestě do zaměstnání, do školy nebo za nákupy. Do této akce jsou také, kromě zástupců turisticky významných území kraje, zapojeni také studenti středních škol oboru cestovní ruch, kteří oslovují a odměňují propagačními předměty každého, kdo správně odpoví na znalostní otázky o Královéhradeckém kraji. Příjemným překvapením je pro návštěvníky infobusu ochutnávka regionálních produktů pravých hořických trubiček a jablečného moštu z Rychnovské sodovkárny. Na prezentaci v Ostravě lákala k návštěvě infobusu i vůně Frolíkovy kávy. Celou kampaň oživuje přítomnost pohádkových postaviček Manky, Rumcajse a Cipíska, kteří zaujmou pozornost snad každého kolem jdoucího. V interiéru infobusu získávají návštěvníci konkrétní informace o možnostech turistického vyžití v našem kraji. Nabídka propagačních materiálů za každé turisticky významné území, která je zde přímo k dispozici, je velmi široká - od map, typů na výlety, kalendářů kulturních akcí až po nabídku konkrétních služeb v cestovním ruchu. Celá prezentace je doprovázena videoprojekcí, která navozuje atmosféru a inspiruje k toulkám za poznáním našeho kraje. V přední části infobusu mohou návštěvnici obdivovat výrobky z chráněných dílem Kopeček, které jsou vyráběny originálními košíkářskými, keramickými či tkalcovskými metodami.

Celá tato akce probíhá v rámci projektu „Cílená prezentace a propagace Královéhradeckého kraje jako celku“, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Termíny dalších prezentací:

• Praha, výstaviště Holešovice, 26.-28. května