Očkovací kamion v pěti městech naočkoval 476 zájemců

9. 9. 2021 Autor: Dan Lechmann

Mobilní očkování v Královéhradeckém kraji využilo 476 osob. Očkovací kamion navštívil v uplynulých pěti dnech Vamberk, Žacléř, Novou Paku, Hostinné a Kopidlno. Smyslem bylo nabídnout další alternativu pro očkování přímo na určených místech.

V Královéhradeckém kraji je alespoň jednou očkováno více jak 310 tisíc obyvatel. Populaci starší 16 let máme z 66 % proočkovanou, což je v porovnání s celou republikou nadprůměrné číslo. Mobilní očkování jsme nabídli obyvatelům okrajových částí kraje jako další možnost, kde se nechat očkovat. Uvidíme, jak se situace s očkováním bude vyvíjet v následujících týdnech, a tento projekt případně zopakujeme,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Od 3. 9., kdy očkovací kamion do regionu přijel, do jeho poslední zastávky v Kopidlně 7. 9. tuto formu očkování využilo 476 zájemců, z toho 321 z nich očkovací tým podal jednodávkovou vakcínu od společnosti Johnson & Johnson a 155 dvoudávkovou vakcínu Pfizer.

Předpokládáme, že v regionu bude v následujícím období v provozu nadále 11 očkovacích míst v našich nemocnicích. Jejich provozní doba bude záviset na zájmu o očkování. Ponecháme zde také možnost nechat se očkovat bez předchozí registrace,“ doplnil hejtman.

Provozní doby očkování lidé naleznou na webu kraje a jednotlivých nemocnic. Časy očkování se mohou měnit v závislosti na zájmu o očkování.

Počet očkování proti covid-19 v Královéhradeckém kraji v minulých dnech překročil hranici 600 tisíc podaných dávek vakcíny. Zároveň s tím více jak 310 tisíc osob v regionu má dokončené očkování. Více jak 31 tisíc obyvatel kraje je nadále v ochranné době po prodělání nemoci.

Statistika mobilního očkování

Pfizer Janssen Celkem za den