Sociální věci pohledem genderových studií

28. 4. 2020 Autor: Milan Šveřepa

K příležitosti Roku rovných příležitostí (2007) pořádá Královéhradecký kraj cyklus seminářů pod názvem Sociální věci pohledem genderových studií. Záštitu nad cyklem převzal náměstek hejtmana Miloslav Plass.

Uskutečněné semináře

Potřebují ženy ochranu na trhu práce?

Existuje diskriminace žen na trhu práce? Jak se projevuje a jaké má důsledky? Jakým způsobem s ní lze bojovat? A jaká rizika ochrana žen přináší?

Seminář vedla Michaela Marksová Tominová
Datum konání: 21. června 2007.
Počet účastnic a účastníků: 18.

Význam genderu v sociální práci

Je pro sociální práci důležité, zda pomáhá klientovi, nebo klientce? Co to pro pomáhající vztah znamená a jak s tím můžeme pracovat? Co je feministická sociální práce?

Seminář vedla Radka Janebová z Katedry sociální práce a sociální politiky Univerzity Hradec Králové.
Datum konání: 27. září 2007.
Počet účastnic a účastníků: 24.

Zkušenosti se vzděláváním žen před návratem do zaměstnání

Potřebují ženy po rodičovské dovolené vzdělávat, aby našly práci? V čem a jakým způsobem? Jak jsou takové kurzy úspěšné? Co se v nich osvědčuje, čeho je třeba se vyvarovat?

Seminář vedla Lenka Zemanová z brněnského Centra pro rodinu a sociální péči.
Datum konání: 21. června 2006.
Počet účastnic a účastníků: 18.