Ocenění Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+

28. 4. 2023 Autor: Klára Stannerová

Královéhradecký kraj spolu s partnery pod hlavičkou Paktu zaměstnanosti vyhlásil soutěž s názvem Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+. Do konce května se může přihlásit jakákoli firma z Královéhradeckého kraje, která je přátelská k zaměstnávání osob starších 55 let. Hlavním cílem je ocenit společnosti, které kladou důraz na zaměstnávání osob ve vyšším věku, mají nastaven systém postupného odchodu do důchodu případně zaměstnávají osoby v seniorském věku. Přínos soutěže bude také v propagaci příkladů dobré praxe a zviditelnění společností, které dokážou pracovat s metodami udržování a podporou pracovních schopností starší generace. Ocenění je jednou z kategorií soutěže Buďte inspirací v Královéhradeckém kraji.

Vyhlašovatel:

Pakt zaměstnanosti Královéhradeckého kraje

Partneři:

• Královéhradecký kraj - záštita hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martina Červíčka
  • Centrum investic, rozvoje a inovací
  • Svaz personalistů České republiky, z. s.
  • Úřad práce České republiky, krajská pobočka Hradec Králové
  • Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje
  • Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku
  • ZOO Dvůr Králové nad Labem
  • STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE s.r.o.
  • Mediální partneři - Český rozhlas, Deník, MAFRA, V1, Rádio Černá hora, Rádio Impuls

Soutěžní kategorie:

• malá společnost 0–49 zaměstnanců
  • střední společnosti 50–249 zaměstnanců
  • velké společnosti nad 250 a více zaměstnanců

Účastníci:

• podnikatelské subjekty
  • veřejná a státní správa
  • neziskové organizace

Dne 26. dubna 2023 proběhl on-line seminář, kde se účastníci dozvěděli informace o soutěži a jak vyplnit dotazník.

Záznam ze semináře je možné shlédnout ZDE.

Prezentace ke stažení ZDE.

Zájemci se mohou přihlásit vyplněním soutěžního dotazníku do 31. května 2023 - Soutěžní dotazník zde.

Povinné podmínky pro účastníky:

• historie - existence společnosti 1 rok a déle
  • sídlo společnosti nebo její pobočky se nachází na území Královéhradeckého kraje
  • do soutěže se nemohou přihlásit vítězové (1. místo) všech kategorií minulého ročníku soutěže

Ocenění pro vítěze:

• originální ocenění z dílny studentů a pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové
  • pamětní list s uvedením kategorie a pamětní medaile
  • mediální prostor v partnerských médiích pro každého vítěze
    • Deník
    • MAFRA
    • Východočeská televize V1 + mazagín Salonky
    • Rádio Český rozhlas
    • Rádio Černá hora
    • Rádio Impuls
  • poukaz na vzdělávací kurz
  • vstupenky pro zaměstnance výherců do Safari Parku Dvůr Králové
  • dárková taška včetně poukazů na Stezku korunami stromů, Krkonoše

Hodnocení účastníků soutěže:

Výhercem ocenění v každé kategorii se stane společnost s nejvyšším počtem bodů v kritériích hodnocení. Hodnoceny budou dvě oblasti:

• Strategie v oblasti lidských zdrojů (váha 30 %) – do této kategorie spadá oblast Vzdělávání managementu firmy týkající se práce se zaměstnanci 55+ a Personální strategie ve vztahu k Age managementu.
  • Výhody pro zaměstnance 55+ (váha 70 %) – do této oblasti spadají oblasti Přechod na jinou pracovní pozici odpovídající věku zaměstnance; Vzdělávání pro osoby 55+ nad rámec vzdělávacího systému společnosti; Flexibilní formy zaměstnávání pro osoby 55+;  Aktivní podpora  mezigenerační spolupráce; Uvolnění pracovníků s ohledem na zajištění péče o osobu blízkou.
V rámci soutěže bude vyhlášen vždy jeden vítěz v dané soutěžní kategorii.

Kompletní přehled přihlášených a výherců bude zveřejněn na webu Zaměstnaný region, kde se můžete prozatím podívat na výsledky prvního ročníku soutěže.

Výhercům bude toto ocenění předáno při slavnostním vyhlášení vítězů 3. října 2023. Místo slavnostního vyhlášení bude upřesněno v průběhu soutěže.

Kontaktní osoby:

Centrum investic, rozvoje a inovací

Mgr. Jana Hanušová
telefon.:+420 775 553 929