Vesnice roku 2013 Královéhradeckého kraje

6. 6. 2013 Autor: Renata Fodorová

Odstartoval 19. ročník soutěže Vesnice roku - v Královéhradeckém kraji přihlášeno 31 obcí.

Vyhlašovatelé soutěže Vesnice roku, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova,

Sdružení místních samospráv ČR a Svaz města a obcí včera podepsali podmínky a tím vyhlásili její devatenáctý ročník.

Soutěž, Programu obnovy venkova, která chce především povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, byla poprvé vyhlášena v roce 1995.

Podporuje nejen snahy o zvelebení sídel, ale i rozvoj místních tradic a zapojení lidí do společenského života. I letos budou všechny obce přihlášené do soutěže hodnoceny v následujících oblastech:

- koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Vítěz soutěže a nositel titulu Vesnice roku 2013 bude oznámen 14. září na luhačovickém Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem.

Více informací o soutěži naleznete na jejím webu www.vesniceroku.cz