Aktuální informace z oblasti dopravy

Veřejná doprava

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji je zajišťována veřejnou drážní osobní dopravou a veřejnou linkovou autobusovou dopravou. V Královéhradeckém kraji jsou taktéž provozovány některé sezónní cyklobusové a skibusové linky. Cyklobusové linky jsou zajištovány v regionech Branka, Český ráj, Orlické hory a Krkonoše. Více informací o veřejné dopravě, její kategorizaci najdete v článku: Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji.

11.2.2021

Informovanost cestujících v autobusové dopravě od 7. března 2021

V předchozích týdnech jsme Vás seznámili s dokončeným tendrem na autobusové dopravce, představili Vám dopravce v jednotlivých oblastech a činnosti, kterými jsme se zabývali po celý rok, tak abychom zajistili zdárné plnění smlouvy. Ukázali jsme Vám vozový park jednotlivých dopravců a vybavení autobusů. Tím to ještě nekončí. Autobusová doprava od 7. března 2021 zahrnuje mnohem více novinek a my Vám je budeme nadále odhalovat.

14.1.2021

Změna názvů vybraných zastávek od 7.3.2021

Upozorňujeme cestující, že se změnami jízdních řádů platných od 7.3.2021 dochází i ke změnám názvů vybraných zastávek na území Královéhradeckého kraje.

9.12.2020

Změny železničních jízdních řádů od 13.12.2020

V neděli 13.12.2020 vstoupí v platnost celostátní změna jízdních řádů železniční dopravy. Nejvýznamnější změny týkající se vlaků v Královéhradeckém kraji nastanou na trati číslo 026 mezi Chocní, Týništěm nad Orlicí a Náchodem, kde bude rozšířen víkendový provoz spěšných vlaků a dojde též k souvisejícím úpravám osobních vlaků. Dílčí změny se však dotknou většiny železničních tratí v kraji.