Videoreportáže z roku 2013

6.6.2013

Rudník se vzpamatovává z ničivé povodně

Přes 60 měst a obcí zasáhla v Královéhradeckém kraji ničivá povodeň. Mezi nejhůře postižené obce patří Rudník. Voda už sice opadla, ale až teď je v obci reálně vidět, co napáchala. Desítky vytopených domů, nánosy písku a kamení, podemleté silnice a utrhané mosty. Apokalypsa, kterou místní nepamatují.

3.6.2013

Povodeň způsobila v kraji velké škody

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Přehrada Les Království dokázala zadržet stoletou povodeň, která se v noci na neděli prohnala Podkrkonoším a napáchala velké škody především v Hostinném a Rudníku. Přesto v kraji zůstává řada míst, která ohrožuje velká voda. Povodním čelila i Svoboda nad Úpou, Nový Bydžov a Jaroměř.

31.5.2013

Barokní skvost Kuks láká turisty i ze zahraničí

KUKS - Uprostřed krajiny, daleko od civilizace, najdete malý kus země, který kdysi hrabě Špork proměnil ve vyhlášené lázně. Hospital Kuks je jediný původně dochovaný barokní hospital v České republice, je to neobyčejné místo, kde na vás z každého rohu dýchá historie. Unikátní barokní komplex rozhodně stojí za to navštívit. Vědí to tuzemští i zahraniční turisté. K cestě na Kuks můžete teď navíc využít nově otevřené cyklostezky, která do tohoto místa vede z Hradce Králové.

29.5.2013

Náchodská nemocnice se bude stavět po etapách

NÁCHOD – Největší investiční akce Královéhradeckého kraje, kterou je modernizace Oblastní nemocnice Náchod, proběhne nově, po etapách. Ke změně celé akce musel kraj přistoupit po zrušení výběrového řízení. Výběrové řízení krajští radní zrušili kvůli nejasnému financování stavby a dohadům o placení korekcí: v současné době mají členové regionu NUTS II Severovýchod Liberecký, Pardubický a právě Královéhradecký kraj pozastaveno proplácení evropských dotací.

16.5.2013

Cyklostezka na Kuks se otevřela veřejnosti

Atraktivní cyklostezka z Hradce Králové do barokního hospitalu Kuks se pro cyklisty oficiálně otevřela ve středu 15. května. Poprvé „okusit“ jednu z nejdelších souvislých stezek pro cyklisty a bruslaře v Královéhradeckém kraji přijela více než stovka cyklistů z celého kraje.

14.5.2013

Hejtmani tři krajů jednali v Hradci

Hejtmani tří krajů ležících na východě Čech jednali v Hradci Králové. Spolu se členy krajských rad potkali hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

10.5.2013

Hejtman ocenil významné osobnosti

HRADEC KRÁLOVÉ - Státní svátek 8. května slavil Královéhradecký kraj již podruhé na Pivovarském náměstí v Hradci Králové, letos poprvé také jako den kraje. Vedle ocenění hasičů, policistů a záchranářů vyznamenal královéhradecký hejtman Lubomír Franc nově také jedenáct významných osobností, které se zasloužily o rozvoj či vzornou propagaci Královéhradeckého kraje.