Videoreportáže z roku 2013

3.5.2013

Stavbaři položili základní kámen digitálního planetária

Položením základního kamene začala oficiálně výstavba unikátního digitálního planetária v Hradci Králové. Nová hvězdárna s moderním projekčním systémem a kapacitou kolem stovky sedadel bude stát přes sto milionů korun. Nové planetárium první návštěvníky přivítá nejdříve koncem příštího roku.

3.5.2013

U nás v kraji: přehled za duben

Co nejzajímavějšího a důležitého se v dubnu stalo v Královéhradeckém kraji? Začala stavba nového digitálního planetária v Hradci Králové, pokračuje rekonstrukce důležité dopravní tepny Broumovska či rekapitulace zimní údržby silnic. Další informace najdete ve výběru událostí měsíce dubna.

30.4.2013

Zimní údržbu silnic prodražila extrémně dlouhá zima

Letošní zimní sezona mohla vyjít z pohledu nákladů na péči o namrzlé silnice v Královéhradeckém kraji historicky lacino. Extrémně dlouhá zima však vyhnala náklady na letošní zimní údržbu na 196 milionů korun, tedy do výše srovnatelné s předchozími lety. Průměrné náklady na zimní činí zhruba 200 milionů korun.

25.4.2013

Broumovský klášter láká turisty na Lotranda

BROUMOV - Jednou z největších zajímavostí a zároveň kulturních památek náchodského okresu je Broumovský klášter benediktinů. Prohlédnout si tuto vzácnou národní kulturní památku stojí rozhodně za to. Nová turistická sezona už tady běží v plném proudu a prohlídkový okruh je všem návštěvníkům k dispozici od úterý do neděle.

19.4.2013

Rekonstrukce dopravní tepny na Broumovsku pokračuje

BROUMOV - Do druhé závěrečné etapy vstoupila v polovině dubna rekonstrukce silnice Pasa na Broumovsku. Cestování z Náchoda do Broumova tak bude pohodlnější a především bezpečnější. Stavbu nejvíce pocítí řidiči, kteří musí do poloviny letošního roku cestovat po objízdné trase.

16.4.2013

Rychnovskou nemocnici čekají opravy

Modernizace a stavební úpravy lůžkových oddělení či zateplení a výměny oken nemocničních budov. To jsou jen některé z plánovaných rekonstrukcí, které mají v letošním roce vylepšit stav Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Investice Královéhradeckého kraje do tohoto zdravotnického zařízení zlepší kvalitu poskytované péče a také sníží provozní náklady nemocnice.

3.4.2013

Kulturní tipy na duben

Nabízíme Vám několik zajímavých tipů, jak v dubnu trávit volný čas v Královéhradeckém kraji.

3.4.2013

U nás v kraji: přehled za březen

Co nejzajímavějšího a důležitého se v březnu stalo v Královéhradeckém kraji? Známe nejlepší internetové stránky měst a obcí v našem kraji, hradecký Aldis hostil jeden z největších veletrhů cestovního ruchu u nás, v Nové Pace otevřeli nové centrum odborného vzdělávání či zahájení stavby digitálního planetária v Hradci Králové. Více v reportáži naší krajské internetové televize.

26.3.2013

Hrádek u Nechanic láká na Velikonoce na zámku

Každý měsíc přinášíme užitečný tip na společenskou událost, která se koná v Královéhradeckém kraji. Co jedli naši předci o Velikonocích? Jak upravovali stůl? Nejen tyto informace se dozvíte na zámku Hrádek u Nechanic, kde probíhá akce Velikonoce na zámku.

22.3.2013

Unikátní digitální planetárium se už staví

Vesmír jako na dlani budou mít před sebou návštěvníci nového digitálního planetária, které se staví v Hradci Králové. Na projekt se Královéhradeckému kraji podařilo získat více než 100 milionů korun z Evropské unie a státního rozpočtu. Unikátní digitální planetárium po dokončení nabídne návštěvníkům bez speciálních brýlí zážitek podobný 3D kinu a prohlídku planet zblízka.