Videoreportáže z roku 2013

8.3.2013

V Nové Pace otevřeli nové centrum vzdělávání

Centrum odborného vzdělávání pro elektrotechnický a strojírenský průmysl bylo otevřeno na Integrované střední škole v Nové Pace. Škola získala nové učebny, střechu či sociální zařízení. Centrum odborného vzdělávání usnadní uplatnění absolventů na trhu práce, zvýší kvalifikaci zaměstnanců a pomůže snížit nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji.

6.3.2013

Kulturní tipy na březen

Chystáte se v březnu za zábavou? Nabízíme Vám několik zajímavých tipů, jak na začátku jara trávit volný čas v Královéhradeckém kraji.

5.3.2013

U nás v kraji: přehled za únor

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Co nejzajímavějšího a důležitého se v únoru stalo v Královéhradeckém kraji? Kraj například rozdělil dotace na opravy památek či historických varhan, zahájil investice do modernizace klíčových silnic, které usnadní řidičům cestování, upravil počet autobusových spojů. V Hradci Králové pak vzniklo další centrum odborného vzdělávání, které usnadní studentům pracovní uplatnění.

26.2.2013

Kraj ušetří na autobusových spojích

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Méně autobusových spojů bude od 3. března jezdit po Královéhradeckém kraji. Jedná se o linky, které využívalo minimum cestujících. Kraj tak zruší přibližně čtyři procenta spojů a přitom ušetří nejméně 3,5 milionů korun.

18.2.2013

Cestování do hor se výrazně zlepší

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, VRCHLABÍ - Rozšiřování průmyslové zóny ve Vrchlabí výrazně zlepší cestování do západní části Krkonoš. Díky rozšiřování výroby v automobilce ve Vrchlabí se budou opravovat dva úseky vozovek, po kterých turisté jezdí do nejvyšších českých hor.

12.2.2013

Studenti se vzdělávají v novém centru

HRADEC KRÁLOVÉ - Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové se může pochlubit novým Centrem odborného vzdělávání pro nejmodernější technologie obrábění dřeva. Centrum vyrostlo v prostorách odloučeného pracoviště školy v Brněnské ulici na sklonku loňského roku. Úspěšně se tak završila realizace projektu, který začal v únoru 2011.