30. 4. 2024

Královéhradecký kraj spolu s partnery pod hlavičkou Paktu zaměstnanosti vyhlásil soutěž s názvem Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+. Do konce května se může přihlásit jakákoli firma z Královéhradeckého kraje, která je přátelská k zaměstnávání osob starších 55 let.

Kraj chce ocenit společnosti přátelské k zaměstnávání osob starších 55 let

Hlavním cílem soutěže je ocenit společnosti, které kladou důraz na zaměstnávání osob ve vyšším věku, mají nastaven systém postupného odchodu do důchodu případně zaměstnávají osoby v seniorském věku. Přínos soutěže bude také v propagaci příkladů dobré praxe a zviditelnění společností, které dokážou pracovat s metodami udržování a podporou pracovních schopností starší generace. Ocenění je jednou z kategorií soutěže Buďte inspirací v Královéhradeckém kraji.

Soutěžní kategorie:

• malá společnost 0–49 zaměstnanců;
  • střední společnosti 50–249 zaměstnanců;
  • velké společnosti nad 250 a více zaměstnanců.

Účastníci:

• podnikatelské subjekty;
  • veřejná a státní správa;
  • neziskové organizace.

Zájemci se mohou přihlásit vyplněním tohoto soutěžního dotazníku do 31. května 2024.

Povinné podmínky pro účastníky:

• historie – existence společnosti 1 rok a déle;
  • sídlo společnosti nebo její pobočky se nachází na území Královéhradeckého kraje;
  • do soutěže se nemohou přihlásit vítězové (1. místo) všech kategorií minulého ročníku soutěže.

Hodnocení účastníků soutěže:

Výhercem ocenění v každé kategorii se stane společnost s nejvyšším počtem bodů v kritériích hodnocení. Hodnoceny budou dvě oblasti:

• Strategie v oblasti lidských zdrojů (váha 30 %) – do této kategorie spadá oblast Vzdělávání managementu firmy týkající se práce se zaměstnanci 55+ a Personální strategie ve vztahu k Age managementu.
  • Výhody pro zaměstnance 55+ (váha 70 %) – do této oblasti spadají oblasti Přechod na jinou pracovní pozici odpovídající věku zaměstnance; Vzdělávání pro osoby 55+ nad rámec vzdělávacího systému společnosti; Flexibilní formy zaměstnávání pro osoby 55+; Aktivní podpora mezigenerační spolupráce; Uvolnění pracovníků s ohledem na zajištění péče o osobu blízkou.

V rámci soutěže bude vyhlášen vždy jeden vítěz v dané soutěžní kategorii

Ocenění pro vítěze:

• originální ocenění z dílny studentů a pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové;
  • pamětní list s uvedením kategorie a pamětní medaile;
  • Svaz personalistů ČR - všem výhercům poskytne členství zdarma (říjen 2024 - prosinec 2025);
  • voucher pro jednoho vítěze na vzdělávací akci Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje dle výběru vítěze;
  • voucher pro jednoho vítěze na natočení podcastu Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje;
  • řízený rozhovor pro jednoho vítěze v Rádiu Impuls;
  • mediální prostor v partnerských médiích: MAFRA, Východočeská televize V1, Mazagín Salonky, U NÁS V KRAJI, Portál Královéhradeckého kraje, Portál Zaměstnaný region);
  • dary od sponzorů: Bio Centrál, Hradec Králové, Archeopark pravěku Všestary, Saunová zahrada Salori, Hradec Králové, Aquacentrum – Městské lázně Hradec Králové.

Kompletní přehled přihlášených a výherců bude zveřejněn na webu Zaměstnaný region, kde se můžete prozatím podívat na výsledky druhého ročníku soutěže. Výhercům bude toto ocenění předáno při slavnostním vyhlášení vítězů 15. října 2024 v hotelu Nové Adalbertinum, Hradec Králové.

Kontaktní osoby:

Centrum investic, rozvoje a inovací

Mgr. Jana Sklenářová
telefon.:+420 775 553 929