Aktuální informace z oblasti dopravy

Veřejná doprava

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji je zajišťována veřejnou drážní osobní dopravou a veřejnou linkovou autobusovou dopravou. V Královéhradeckém kraji jsou taktéž provozovány některé sezónní cyklobusové a skibusové linky. Cyklobusové linky jsou zajištovány v regionech Branka, Český ráj, Orlické hory a Krkonoše. Více informací o veřejné dopravě, její kategorizaci najdete v článku: Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji.

27.6.2018

Mimořádná změna jízdních řádů vlaků od 01.07.2018

V neděli 1. července dojde k mimořádné změně železničního jízdního řádu na tratích 026 Starkoč – Náchod – Broumov a 047 Teplice nad Metují – Adršpach – Trutnov. Pro podporu turistického ruchu budou zavedeny nové vlaky, které posílí spojení do vyhledávané oblasti Broumovských stěn a Adršpašsko-teplických skal.

4.6.2018

Informace o změnách jízdních řádů vlaků od 10.06.2018

V neděli 10. června dojde ke změně železničních jízdních řádů. Nejvýznamnějšími změnami jsou rozšíření provozu vybraných vlaků o letních prázdninách a zavedení nového spěšného vlaku „Humprecht“ z Hradce Králové do Českého ráje.

19.5.2014

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji

Od 1. ledna 2014 jsou činnosti související s organizací dopravní obslužnosti Královéhradeckého kraje zajišťovány prostřednictvím Krajského úřadu KHK odboru dopravy a silničního hospodářství, oddělení dopravní obslužnosti.