Aktuality

27.únor Hejtman Červíček: Pověřené školy se starají o děti rodičů krizových profesí

Hejtman Červíček: Pověřené školy se starají o děti rodičů krizových profesí

Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček ve spolupráci s obcemi v regionu dnes pověřil 41 škol a školských zařízení v kraji, které budou pečovat o děti rodičů zařazených do složek IZS a dalších krizových profesí, které stanovila vláda České republiky na základě vyhlášení nového nouzového stavu. Péče bude zajištěna pro děti ve věku od 2 do 10 let. Z rozhodnutí vlády jsou pro prezenční vzdělávání školy uzavřeny, výuka nadále probíhá distanční formou. V provozu nebudou ani mateřské školy.

27.únor V Královéhradeckém kraji běží registrace učitelů k očkování bez problémů

V Královéhradeckém kraji běží registrace učitelů k očkování bez problémů

Pro učitele a další zaměstnance škol a školských zařízení od dnešního rána funguje registrace v centrálním systému k dobrovolnému očkování proti onemocnění covid-19. V Královéhradeckém kraji se týká více jak 17 tisíc zaměstnanců škol a školských zařízení všech zřizovatelů. Přihlašování do systému je bezproblémové, pedagogové během dnešního dopoledne využili i krajskou linku určenou pro pomoc s registrací.

26.únor Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

Od soboty 27. února mají učitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení možnost registrace v centrálním systému k očkování proti onemocnění covid-19. Prioritně budou očkovaní zaměstnanci dětských domovů a zaměstnanci škol určených hejtmanem Královéhradeckého kraje k poskytování péče o děti zdravotníků, záchranných složek a dalších profesí v první linii.

23.únor Rada schválila rozpočet na rok 2019, rozhodne o něm zastupitelstvo

Občanské poradny hlásí nárůst problémů s dluhy

Omezení ekonomiky v souvislosti s epidemií COVID-19 značně dopadá na osoby s nižšími příjmy, které měly uzavřeny půjčky. Omezení příjmů či ztráta zaměstnání vedou ke snížení schopnosti splácet své závazky vůči věřitelům. Pomoc tak častěji hledají v síti sociálně právních občanských poraden. Ty kromě dluhů řeší mnohem častěji otázky týkající se rodinných problémů a způsobu jejich řešení. Častější jsou také dotazy týkající se ochrany zaměstnanců před výpovědí ze zaměstnání.

22.únor Labská stezka loni trhala rekordy

Labská stezka loni trhala rekordy

Měření, které na Labské stezce probíhá již od roku 2014, prokázalo, že loňský rok byl z hlediska návštěvnosti rekordní ve všech lokalitách v Královéhradeckém kraji. Oproti dlouhodobému průměru je nárůst mezi 10-30 procenty.