Aktuality

31.květen Memorandum o spolupráci na poli rozvoje inovací a podnikání

Memorandum o spolupráci na poli rozvoje inovací a podnikání

V Královéhradeckém kraji podporujeme textilní průmysl, svědčí o tom nedávné podepsání memoranda o spolupráci a rozvoji regionální inovační platformy REGIOTEX. Společně s pěti dalšími signatáři (ARR, Clutex, ČTPT, Inotex spol. a RRA PK) se Centrum investic, rozvoje a inovací (dále CIRI) zavázalo k vytváření podmínek pro rozvoj podnikání a inovací v oboru pokročilých materiálů na bázi textilií a technologií pro multidisciplinární technologie.

30.květen ilustračka

Interna novobydžovské nemocnice projde úpravami za téměř 88 milionů korun

Královéhradecký kraj vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele stavebních úprav budovy interny nemocnice v Novém Bydžově. Investice v předpokládané maximální výši 88 milionů korun zajistí kompletní požárně bezpečnostní úpravy objektu interny jako je přístavba evakuačního schodiště s výtahy nebo vybavení elektrickou požární signalizací. Zahájení stavebních prací kraj plánuje na září letošního roku.

29.květen Nová expozice vypráví obrazem i zvukem dávné příběhy

Nová expozice vypráví obrazem i zvukem dávné příběhy

Po více než třech letech plánování a příprav byla v Polici nad Metují zpřístupněna nová moderní audiovizuální expozice. Největší novinka, kterou Muzeum Náchodska pro letošní sezónu připravilo, je již zpřístupněna a těší se na všechny návštěvníky.

26.květen Cyklobusy začnou jezdit po atraktivních turistických oblastech v sobotu 27. května

Cyklobusy začnou jezdit po atraktivních turistických oblastech v sobotu 27. května

Od soboty 27. května budou na území Královéhradeckého kraje opět jezdit speciální linky cyklobusů. Turistické autobusy s přepravou jízdních kol budou cestujícím k dispozici zejména v lokalitách Kladského pomezí, Českého ráje, Orlických hor a Krkonoš, nicméně jejich jejich trasa obslouží i další zajímavá místa v kraji.

26.květen Královéhradecký kraj plánuje v jičínské nemocnici postavit nový pavilon pro psychiatrii

Královéhradecký kraj plánuje v jičínské nemocnici postavit nový pavilon pro psychiatrii

U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování. Touto investicí Královéhradecký kraj zvýší kapacitu tamní lůžkové péče, ale současně pomůže s řešením chybějících parkovacích míst v areálu. Radní mají k dispozici studii proveditelnosti a nyní vyhlásí výběrové řízení na projektanta.

25.květen Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

Neziskové organizace a sociální podniky v Královéhradeckém kraji mají možnost přihlásit své projekty do prvního ročníku krajské Burzy filantropie. Mohou tak získat od donátorů z podnikatelské sféry a veřejné správy částku až 50 000 Kč. Přihlašování končí 30. června.

23.květen Konference Texwaste představila trendy v recyklaci textilu a oděvů

Konference Texwaste představila trendy v recyklaci textilu a oděvů

V sídle Královéhradeckého kraje se uskutečnil druhý ročník celorepublikové konference o třídění a recyklaci textilu a oděvů s názvem Texwaste, tentokrát i s mezinárodní účastí. Účastníci konference měli možnost seznámit se s nejnovějšími trendy a navzájem sdílet příklady dobré praxe. Akce se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

23.květen ilustračka

Krajští reprezentanti uspěli v soutěži Kraje pro bezpečný internet a získali třetí místo

Celkem 70 škol z Královéhradeckého kraje se zapojilo do letošního ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet (KPBI). Krajští žáci a studenti v soutěžním kvízu obsadili celorepublikové 3. místo a v nadstavbovém kvízu PLUS se umístili pátí. Ocenění nejúspěšnějších škol a žáků regionu se uskutečnilo v polovině května v sídle kraje. Projekt se zaměřuje na zmírňování rizik spojených s užíváním informačních a komunikačních technologií a letos přilákal rekordních 45 000 účastníků z celé republiky.

22.květen CIRI nově spolupracuje s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT v Praze

CIRI nově spolupracuje s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT v Praze

Zástupci Centra investic, rozvoje a inovací (CIRI) podepsali memorandum o spolupráci s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT v Praze. Obě instituce budou spolupracovat při naplňování koncepcí a strategií s vazbou na regionální rozvoj, výzkum, vývoj a inovace v udržitelnosti ve veřejném sektoru. Aktuálním diskutovaným tématem spolupráce bude zejména oblast ESG Reportingu a uhlíkové stopy pro obce.

19.květen V Opočně se v neděli pro veřejnost otevře klášterní zahrada

V Opočně se v neděli pro veřejnost otevře klášterní zahrada

Zahrada bývalého kapucínského kláštera v centru Opočna se v neděli 21. května otevře veřejnosti. Zpřístupněním zahrady nabídne podorlické město návštěvníkům nový prostor pro relaxaci, trávení volného času i kulturní akce. Slavnostní otevření areálu, jehož zpřístupnění je vyústěním projektu Královéhradeckého kraje – Komunitní zahrada kapucínského kláštera v Opočně, v neděli od 15 hodin ozdobí koncert hudby klasicistních mistrů v podání Filharmonie Hradec Králové a opočenské Základní umělecké školy Luboše Sluky.